IH Dublin Dil Okulu

IH Dublin Dil Okulu İrlanda ‘da şehrin merkezinde, modern, geniş, büyük bir binaya sahiptir. Birçok sınıf ve çok öğrenci ile eğitim veren okul 1953’de kurulan International House World Organisation üyesidir. İrlanda dil okulları arasında uygun fiyat ve büyük bir kampüs ile dikkat çeker. Ders saatleri diğer okullara göre fazladır. Bu nedenle farklı bir okuldan haftada 5 saat fazla ders alınır. Work and study konumlarına yakındır. Ders sonrası yürüyerek işe gidilebilir. Okul yüksek öğrenci sayısını fiyatları düşük tutmak için kullanır. Bu nedenle kalitesini düşürmeden daha uygun fiyat ile İngilizce dil eğitimi verebilir.

Ih Dublin Dil Okulu Binası. Dublin dil okulları ve work and study eğitimleri.
Ih Dublin Dil Okulu – Irlanda

Okul ayrıca CELTA yetkili sınav merkezi ve yetkili eğitim kurumudur. Bu kalite olarak çok nitelikli öğretmenler ile eğitim verdiğini bir gösterir. Celta EFL yani İngilizce öğretmenliği için öğretmenlerin geçmesi gereken zor bir sınavdır ve öğretmen eğiten öğretmenlerden İngilizce eğitimi almak faydalıdır. Deneyimli ve bilgili öğretmenler ile kurulu bir kadro eğitimde hız ve verim sağlar.

IH Dublin Okul binası

ih dublin dil okulu binası. bina yeni ve büyük. modern dil okulu
IH Bina yerleşim planı

IH İrlanda Dublin okulu büyük bir binaya kurulmuştur. Dublin’in tam merkezindedir. Sınıf sayısı 40’dır. Sabah- öğlen eğitimleri ile 500’ü aşan öğrenci sayısına ulaşır. Büyük binalı dil okulları öğrenci sayısını fazla tutabildiği için daha uygun fiyatlar verir. IH Dublin irlanda dil okulları arasında en büyüklerden ve öğretmenleri bu büyük okulda uzun yıllardır çalışıyor.

Okulda verilen eğitimler

İh İrlanda Dublin dil okulunda her amaca uygun eğitim programı bulunur. En fazla tercih edilen yetişkinler için ingilize eğitimidir. Genel ve yoğun İngilizce olarak sunulur. İngilizce seviyesine bakılmadan tüm öğrenciler  İH Dublin’de eğitim alabilir. Dersler sabah 09:00’da başlar. Öğrenciler haftada 20 ve 25 saatlik derslere katılabilir. Haftada 25 saatlik iş İngilizcesi eğitimine dahil olabilir.

ih dublin dil okulu girişi ve resepsiyonu
Okul girişi
 • 09:00 – 11:00 kısa molalar ders işlenir.
 • 11:00-11:30 mola
 • 11:30 –  13:30 ders
 • 25 derslik yoğun eğitim ve iş İngilizcesi programına katılan öğrenciler pazartesi-Salı günleri 14:30 – 15:45 arası ek ders alır.

IELTS hazırlık eğitimi. İngilizce için sınavlara hazırlanan adaylar bu programda istedikleri puanları almak için eğitilir. İELTS dil eğitimi programları İrlanda’da çok ünlüdür. Bir çok okul İELTS eğitim ve sınav merkezidir. ACELS adlı kuruluş zamanla okulların daha kaliteli eğitim vermesini sağlamış ve eğitim standartlarını IELST sınav merkezi olmalarını sağlayacak kadar yükseltmiştir.

İş İngilizcesi eğitimleri iş yaşantısında bulunan ya da bulunmak isteyen öğrenciler için çalışma hayatında kullanılan terimler, sunum hazırlama, toplantılara katılma ve tartışma, telefon kullanımı, temiz ve sorunsuz sunumlar hazırlamak, müşteriler ile iş hayatı sınırlarında keyifli sohbet edebilmek, pazarlık yapmak, strateji kurabilmek için gerekli bilgileri öğreten bir eğitimdir. İş İngilizcesi ve İELTS kursuna katılmak için adayların B2 seviye İngilizceye ihtiyacı vardır.

Liseler ve daha küçük yaş öğrenciler için yaz eğitimleri mümkündür. Öğrenciler Türkiye’de okulların kapandığı tarihlerde Dublin’e gelerek eğitimlerini alır, aktivitelere katılır ve eğlenceli zaman geçirerek İngilizcelerini ilerletip ülkelerine dönerler.

IH Dublin’de bulunan eğitimlerin listesi.

 • English courses for adults
 • Cambridge Examination preparation programmes
 • IELTS Preparation courses
 • English and Work programmes
 • Junior Summer Programmes – homestay and residential
 • High School Programme
 • Mini-stay programme for groups
 • High School Integration programme for groups
 • Teacher Training Programmes including CELTA and DELTA

IH Dublin Dil Okulu Öğrenci konaklaması

İrlanda beckett house öğrenci yurtları kaliteli konaklama sunar.
Beckett House Yurtları

İH Dublin dil okulu İrlanda’nın kaliteli konaklamaları ile çalışır. Aileleri özenle seçer. Yurt mantığı ile işletilen Beckett house adlı yapılarında öğrenciler ailelerden uzak kalabilir. Aile yanı konaklamalar öğrencilerin 2 öğün yemek yediği ve pratik yapabildiği bir konaklamadır. Yurt konaklamalarda yemek yoktur ancak okullar daha yakındır ve öğrenciler için daha keyifli yaşam alanları sunabilir. Her iki konaklama da kalan öğrencilerin çok pratik yapıp keyif aldığı seçimlerdir. Okul başlarken 4 hafta için kiralanır ve beğenilirse uzatılır. Bir çok öğrenci kendi imkanları ile İrlanda’da ev bularak okul konaklamalarından 4 hafta sonunda ayrılır.

Beckett house özellikleri
Beckett House Dublin

Öğrenci konaklamalarında aile yanında günce 2 öğün. Yemek verilir. Konaklamalara giriş saat ve günü özel ve farklı bir durum belirtilmezse cumartesi saat 2’den sonradır. Çıkış ise en geç pazar 11’den öncedir. Aile yanı konaklamalar suburb denen şehir dış çemberine doğrudur. Bu nedenle aile yanı konaklama seçen tüm öğrenciler toplu taşıma ile seyahat eder. Yurtlar ise 7-8 dakika yürüme mesafesindedir.

Öğrenciler Millet Dağılımı ve sayısı

İh dublin öğrenci dağılımı, farklı milletlerden bir çok insan.
İh Dublin okul binası ve insanlar

İh Dublin 500 kadar öğrenciye hizmet verir. 40 sınıfı bulunur. Bu sınıflara öğrenciler 8-10 kişi olacak şekilde yerleştirilir. Öğlen- sabah kurları vardır. Okul 50 kadar kadar ülkede toplam 160 dil okuluna sahiptir. Çok geniş bir iletişim ağı olduğu için birçok ülkeden ve milletten öğrenci eğitimlerine katılır. Bir sınıfta bulunan 10 nüfusun hiçbirinin aynı milletten olmadığı International House Dublin Dil Okulunda sıklıkla görülür. Bu tüm dünya kampüsleri için aynıdır.  Öğrenciler arası millet dağılımını en sağlıklı yapan okullardan biridir. Tüm dünyadaki ağı sayesinde bu dağılım verimli şekilde uygulanır.

Dil okulları için bir sınıfta çok fazla aynı milletten insan olması istenen bir durum değildir. Mümkün olduğu kadar karışmış bir sınıf eğitimlerde başarı ve hız sağlar.

IH Dublin sosyal imkanları

IH Dublin sosyal imkanlar konusunda bir ekip çalıştırmaktadır. Bu ekip tüm hafta boyunca etkinlikler hazırlar ve hafta ortası okul panolarında ilan eder. Sosyal programlar genelde okul içi bir araya gelip söyleşiler, yeme içme ile müzik. Dublin içinde ya da dışında geziler, yoga, spor, deniz, at gibi farklı alanlardan oluşur. İrlanda’da yaşam çok keyiflidir ve sosyalleşmek kolaydır. Sıcak kanlı insanlar ve sürekli gerçekleştirilen etkinlikler ile Dublin keyifli bir şehir.

Üyelik ve sertifikalar

IH dublin dil okulu öncelikle The International House World Organisation tarafından denetlenir. Bu okulun bağlı olduğu merkez organizasyondur. Eğer denetimlerde çözülmemiş birçok sorun görülürse okul yönetimi değiştirilir. Bu nedenle tüm sene boyunca süren denetimler eşliğinde yürütülen okul yönetimi sorunsuz ve kaliteli bir hizmet sunar.

EAQUALS – (Evaluation & Accreditation of Quality in Language Services); dünya üzerinde dil eğitimi ile ilgilenen organizasyon ve enstitüleri bir araya toplayan bir dernektir.  Amacı dil öğretiminde yüksek kalite ve hızlı öğretim esaslarını uygulamaktır.

ACELS (Accreditation and Co-ordination of English Language Services) İngilizce dil öğretimi için kalite ve yeterlilik sınırlarını belirleyen İrlanda merkezli bir kurum.

MEI, EQUALS, CEL, BLB diğer sertifika aldığı kurumlardır.

Okul hakkında önemli bilgiler


Okula sabahları 09:00’da derse başlayacak şekilde gelinir.

Bazı öğrenciler için dersler öğlen saatlerinde başlar.

Her öğrenci sabah okuldaki ilk gününde seviye tespit sınavına girer ve sınıfına yerleşir. İrlanda dil okullarında sınıf değiştirmek için sınıf öğretmeninizle konuşmak ya da bizlere ulaşmanız yeterlidir. Gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

Diğer okullar haftada 15 saat İngilizce dil eğitimi verirken Dublin IH haftada 20 saat ders vermektedir.  Akşam dersi yoktur, haftasonu okul kapalıdır ve eğitim yapılmaz.

İrlanda Dil Okulu IH Dublin Konaklaması
İh Dublin Konaklamalarından bir görüntü

Okul içerisinde Wi-fi internet bulunur. Öğrenci konaklamalarında tüm İrlanda’daki seçimlerde internet bulunur.

İrlanda dil okulu için sağlık sigortası okuldan ya da evrak teslimi anında vfs global ofislerinde bulunan SAMPO sigorta acentesinden satın alabilirsiniz.

Okulda haftada bir kez iş yerleştirmeleri ile ilgili ek ders, genel İngilizce için konuşma, yazma ve telaffuz dersleri, yeni gelenler için İrlanda’ya uyum dersleri yapılmaktadır. Öğrenciler bunlara ücretsiz katılabilir.

Okul broşürü ve fiyatları.

IH Dublin Dil Okulu İrlanda ‘nın en büyük ve uygun fiyatlı okullarından biridir. Özellikle 25 haftalık dil eğitimi ile gelen work and study yani eğitim ve çalışma programı için düşük fiyatları bulunur. Eğer 25 haftanın sonunda eğitiminizi yenilemek isterseniz 800 €’ya varan indirimler sağlamaktadır. Tüm fiyat ve bilgiler için ana sayfamızdaki bağlantıları kullanarak indirip bilgi alabilirsiniz.

Ih Dublin Broşürü
25 hafta dil okulu fiyatları
Tüm süreler için dil okulu fiyatları

IH Dublin Dil Okulu harita konumu 

Dublin’de şehir içi ulaşım.

Dublin dil okulu şehir içi ulaşım.
Dublin Şehir İçi Ulaşım

IH Dublin Dil Okulu İrlanda içinde en iyi konumlardan birine sahiptir. Okuldan çıkarak şehir içi ulaşımınızı sağlayabileceğiniz bir çok alternatif bulunur.

Dublin Otobüsleri her gün yaklaşık 05.30-23.30 arasında şehrin tüm bölgelerine hizmet verir. Tek seyahatlik otobüs biletleri otobüste satın alınabilir, ancak ücretler LEAP kartı ile daha uygun olur. Dublin Otobüs uygulamasını telefonunuza indirebilir ve canlı otobüs tarife bilgileri alabilirsiniz.

Tramway LUAS adlı bir kurumun işletmesindedir. Dublin’de gidiş geliş bir güzergah üzerinde çalışır. LEAP kartlar ile binerken ve inerken kartı okutup mesafeye göre seyahat edilir.

Seyahat biletleri – LEAP kartları bir çok gazete bayii, market ya da küçük işletmelerden veya O’Connell Caddesi’ndeki Dublin Otobüs Bürosu’ndan satın alabilirsiniz.  Haftalık bilet 40 €’dur toplu taşımaya sınırsız erişim sağlar. Sıklıkla seyahat edeceğiniz bir haftada faydalı olabilir.

Work and study programları

Work and study programlarına katılarak öğrenciler gelir elde edebilir, konaklama ve yaşam masraflarını karşılayabilir. Eğitim alırken okuma programları 25 hafta ve üzeri dil eğitimleri için mümkündür. Öğrencileri iş bulmaları ve çalışmaları için teşvik etmeye çalışıyoruz. Bunu kolaylaştırmak için bu sürelerde eğitime giden öğrencilere Barista sertifikası için eğitim aldırıp iş bulmalarına destek oluyoruz. IH Dublin Dil Okulu İrlanda 25 hafta üzeri eğitimlerde bedelsiz sahip olabileceği iş bulma paketi ile öğrenciler çok daha kolay iş bularak çalışmaya başlayabilir.

IH Dublin Okul Tanıtım Filmi

IH Dublin Okul Tanıtımı

Bu yazıyı oyla

Click on a star to rate it!